Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü
Şubelere Hızlı Erişim
Ana Başlıklar
ÖZLEDİKLERİMİZ..
Sevgili özel Pak Ağabeyimiz..

Taziye Defterine Yazınız
İlave Sayfalar
Faydalı Linkler
Meteorolojik Bilgiler & Linkler
Site Kullanımı Hakkında
Zirve Dağcılık Ve Doğa Sporları

ÖREN - KALEDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )
ÖREN - KALEDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ  ( İzmir etkinliği )
Soru Sormak İçin Tıklayınız Yazıcıya Uygun Görünüm Sayfayı Tavsiye etmek için tıklayınız. ÖREN - KALEDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ  ( İzmir etkinliği ) - Konusunu Facebook ta yayınlamak için tıklayınız. ÖREN - KALEDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ  ( İzmir etkinliği ) - Konusunu Twitter da yayınlamak için tıklayınız.  Sık Kullanılanlara Eklemek için tıklayınız
ÖREN - KALEDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )

 Türü         : Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Tarih         : 18 Ocak  2015 Pazar

Parkur      : ÖREN KALEDAĞ  

 

Parkur Zorluk dereceleri :          

A grubu – Orta

B grubu - Zor

 

Detaylı Bilgi için:

Nadir Mete AZRAK - 0532 442 03 13

 

ARAÇ HAREKET YERLERİ, SAATLERİ VE ŞOFÖR TELEFONLARI :

Buca Hasanağa Parkı                      - 07:00

Hatay  İzmirspor köprüsü altı      -  07:30

Çığlı Belediyesi Onu                       - 07:00

Bostanlı Cami Onu                         - 07 :15

Karşıyaka vapur iskelesi                 - 07:30

Bornova Cumhuriyet meyda.       -  07:30

Konak Viyadük altı                          - 08:00

----------------------------------------------

BUCA - HATAY servis şoförü                      Raşit Bey        : 0535. 936 40 30

ÇIĞLI -KARŞIYAKA servis şoförü                Ahmet  Bey  : 0507. 952 26 86

BORNOVA servis şoförü                              Erdal  Bey       : 0535. 408 59 87

 

REHBERLER :

A grubu Rehberi               : VAHİT GÜLYÜZ

B grubu Rehberi               : ORHAN KOZAN

 

KURALLARIMIZ :

•        Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir.

•        Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.

•        Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanmıyoruz.

•        Tütün ve Tütün Mamüllerini kullanmamaya özen gösteriyoruz.

•        Doğada Asla Çöp bırakmıyoruz…

•        Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz…

 

PARKUR ÇEŞİTLERİ

Yayla parkurları, Orman içi parkurlar, Köy yolları, Dere yataklar, Vadiler , Kanyonlar ve Dağlık bölgelerdir. Ayrıca parkurları Kolay, Orta, Zor ve Çok Zor olarak 4 çeşide ayırabiliriz.

 

Parkur çeşitleri aktiviteye katılacak kişilerin performansları baz alındığında önem teşkil etmektedir. Bu nedenle bir aktivite yapmadan önce parkurun bilgisi ve zorluk derecesi mutlaka bilinmeli ve bu konuda deneyimsiz olanlar önceden uyarılmalıdır. Katılımcılar da doğada kendisini denemeden üst seviyelerden başlamamalıdır. Her gün sahilde 10 km yürüyen bir kişi doğadaki eğimli yolların daha ilk kilometrelerinde yürüyemeyecek hale gelebilir ve sakatlanabilir. Çünkü eğimli yollarda yapılan yürüyüşler başka kaş gruplarını çalıştıracaktır. Yürüyüşlere yeni başlayacaklar önce kolay parkurlar  ile başlamalı, kendisini iyi hissediyor ve kolay bir şekilde parkuru tamamlıyor ise birkaç seferden sonra daha zor parkurlara geçilmelidir.

 

YÜRÜYÜŞ ZORLUK DERECELERİ

Zorluk Derecesi Kolay (1) : Yürüyüş eğimi azdır. Yükselme yani çıkış çok az yapılmaktadır. Çıkışlardaki irtifa farkları 300 metreyi geçmez. Patikalar geniştir. Toplam yürüyüş süresi 4  saati geçmez. Yürüyüşlere yeni başlayanlar ve sağlık problemleri olmayan herkes katılabilir.

Zorluk Derecesi Orta (2) : Yürüyüş eğimi artık artmaktadır. İrtifa farkları 700 metreye kadar çıkışlar içerir. Daha dar patikalarda yapılır, bazı yerlerde patikalar yoktur, bazen sIk ormanlık alanlardan daha zorlu bölgelerden geçmek gerekebilir. Islak geçişlerde yoğunlaşmaktadır. Toplam yürüyüş süresi 6 saati geçmez. Yürüyüşler kondisyonu iyi olan ve yürüyüş deneyimi de olan herkese uygundur.

Zorluk Derecesi Zor (3) : Yürüyüş eğimi artık zorlu ve fazladır. Çıkışlar da irtifa farkı 1000 metreyi  geçmeye başlar. Sert yapılı, taşlık, kayalık ve patikasız alanlardan gidilmektedir. Ormanlık alanları oldukça zorludur. Islak geçişler de mevcuttur. Rehberin oldukça deneyimli olması gerekir. Toplam yürüyüş süresi 6-8 saati bulmaktadır. Teknik çıkışlar içermemesine rağmen bu zorluk derecesi yüksek yürüyüş sportif, tecrübeli ve kondisyonu iyi deneyimli yürüyüşçüler için uygundur.

Zorluk Derecesi Çok Zor (4): Bol eğimli, çıkışları ve inişleri fazla olan, çıkışları 1500 metreyi bulabilen, uzun süreli rota takibi gerektiren. Zorlu arazi şartlarında ilerlenen yürüyüşlerdir. Gerektiğinde konaklama yani kamp yapılabilmektedir. Yürüyüş süresi 8 saat ve üzeri olmaktadır. Deneyim, dikkat, kondisyon, bilgi ve disiplin gerektirir.

 

Nasıl Giyinmelisiniz?

Yürüyüşlerde kullanılan giysiler; az yer tutan, hafif, çabuk kuruyan, sağlıklı giysiler olmalıdır. Pamuklu giysiler yerine sentetik, termal veya yünlü kumaş giysilerden imal edinmiş, hareket yeteneğini kısıtlamayan rahat giysiler tercih edilmelidir. Dar ve geç kuruyan pantolonları tercih etmemelisiniz. Mevsime uygun kat iç, orta ve dış katman giysiler olarak düşünerek giyim planlamak uygun seçenek olacaktır.

Yürüyüş ayakkabısı yürüyüş sporuna uygun, uzun bilekli, rahat, ayağınızı vurmayan, ayağınıza alışmış ve daha önce denenmiş kısacası sorunsuz ayakkabı olmalıdır.

 

Yanınızda Mutlaka Bulunması Gerekenler:

•            İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),

•            Yağmurluk veya Rüzgarlık,

•            Bir öğünlük yiyecek,

•            Asgari 1,5 litre su,

•            Fotoğraf Makinası,

•            İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),

•            Yedek giysi,

•            Fener ya da Kafa Lambası,

•            Düdük,

•            Baton,

•            Tozluk,

•            Güneş Gözlüğü,

•            Güneş Kremi,

 

Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

NOT : 1618 sayılı yasa kapsamına giren bu etkinliğimiz A-0619 nolu Türsab belgeli, A grubu Türsab acentesi  güvencesi ile yapılmaktadır. Zirve Dağcılık üyesi olmayanlarda Yürüyüşlerimize katılabilir. Kulüp üyelerimiz indirimli etkinlik ücreti öder.

Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun…

 

 

Bu Başlıktaki Diğer Konular  (Tüm Ürünleri Göster)
           
 Üyelerimize Özel Sigorta Paketi  Üyelerimize Özel Sigorta Paketi
 KUMLUCA /Antalya Temsilciligimiz AÇILDI.  KUMLUCA /Antalya Temsilciligimiz AÇILDI.
 10. Yılımız.  10. Yılımız.
 Üyelerimize Özel Polar Ceket -Pantolon-İçlik-Bandanalarımız  Üyelerimize Özel Polar Ceket -Pantolon-İçlik-Bandanalarımız
 2. GELENEKSEL ALADAĞLAR ŞENLİĞİ  2. GELENEKSEL ALADAĞLAR ŞENLİĞİ
 GELENEKSEL 14. KURULUŞ VE BAHAR ŞENLİĞİ  GELENEKSEL 14. KURULUŞ VE BAHAR ŞENLİĞİ
 KAÇKAR TRANSI 23-31 Ağustos 2014  KAÇKAR TRANSI 23-31 Ağustos 2014
 KUŞADASI KALAMAKİ YÜRÜYÜŞ VE DENİZ KEYFİ  ( İzmir etkinliğidir )  KUŞADASI KALAMAKİ YÜRÜYÜŞ VE DENİZ KEYFİ ( İzmir etkinliğidir )
 ATA'YA SAYGI TIRMANIŞI- KIZILCA - SİVRİCE - YANGIN KULESİ GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )  ATA'YA SAYGI TIRMANIŞI- KIZILCA - SİVRİCE - YANGIN KULESİ GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )
 DOĞU ANADOLU ÜÇLÜSÜ - Tekelti - Küçük Ağrı - Cilo Reşko  DOĞU ANADOLU ÜÇLÜSÜ - Tekelti - Küçük Ağrı - Cilo Reşko
 İSMET ÜLKELİ EVİ - KAYAPINARI - SPİL GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )  İSMET ÜLKELİ EVİ - KAYAPINARI - SPİL GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )
 PRİENE Z YOLU - KURŞUNLU MANASTIRI - DAVUTLAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir Etkinliği )  PRİENE Z YOLU - KURŞUNLU MANASTIRI - DAVUTLAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir Etkinliği )
 Nepal Katmandu Everest Ana Kamp Trekking ve Kültür Turu  Nepal Katmandu Everest Ana Kamp Trekking ve Kültür Turu
 Genel Merkez - 23-27 Ağustos 2010 Ağrı Tırmanışı  Genel Merkez - 23-27 Ağustos 2010 Ağrı Tırmanışı
 SABUNCUBELİ - KILCANLAR - SÖĞÜTLÜ ÇEŞME - ÇAMİÇİ GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )  SABUNCUBELİ - KILCANLAR - SÖĞÜTLÜ ÇEŞME - ÇAMİÇİ GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği )
latmos stylos kampı (selçuk şube) taşdelen pınar – naipli çayı doğa yürüyüşü kayacık, emler, karasay, eznevit 21-22 haziran 2008, bireysel sinancılar - ovacık yaylası doğa yürüyüşü ( izmir ) hakkari faaliyetlerimiz satılık salewa freney g kazma yeşil adımlar semineri- izmir ( yaz dağcılığına giriş ) akbük - ören doğa yürüyüşü(muğla) izmir şube hasan dağı faaliyeti 41 zirveler - marmaris şube - kızlarsivrisi tırmanısı bahçelievler - ılıpınar doğa yürüyüşü lukka (helencesi likya) yolu yürüyüşü (bodrum temsilciliği) bayındır alankıyı yaylası dağ yürüyüşü (selçuk şube) nepal katmandu everest ana kamp trekking ve kültür turu zirve dağcılık denizli-fethiye kelebekler vadisi/aktaş koyu/likya yolu ödemiş bademli günübirlik doğa yürüyüşü ( izmir etkinliği ) çıgda hayatta kalmanın yolları üyelerimize özel polar ceket -pantolon-içlik-bandanalarımız priene antik kenti - z yolu - kurşunlu manastırı - davutlar doğa yürüyüşü (selçuk şube) ıran faliyeti, ağustos 2008
Zirve dağcılık
Site İçi Arama Motoru
 
Anahtar kelime giriniz.
Detaylı arama için tıklayın
Yazarlarımız
İkinci El Malzeme  daha fazlası için tıklayınız.
Bildirimler  daha fazlası için tıklayınız.
İndirim Bildirileri almak için tıklayınız.Erken uyarı: ÖREN - KALEDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ( İzmir etkinliği ) hakkındaki güncellemeleri bildir.
Tavsiye Edin
 
Konuyu arkadaşınıza göndermek ister misiniz?
Zirve Dağcılık Ve Doğa Sporları

Copyright ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ © 2017
Genel Başkan :ORHAN KOZAN Tel: 0532.762 73 65 ( cep ) - 0232.311 12 71 (iş) - eposta: orhan_kozan@yahoo.com - genel_merkez@zirvedagcilik.net
Genel Merkez : Kıbrıs Şehitleri Caddesi Can Yücel Sokağı ( 1452 sok ) No:2/2 Alsancak / IZMIR Kulüp Tel : 0/232/464 09 53 (Haftaiçi günlerde 15.-20.00 arası açıktır )
Tasarım : Bilgehan Selçuk - 0/554/4001853

 Dağcılık sporu risk içeren bir spordur. Web sitemizdeki bilgiler ile yapılacak tırmanışlarda, oluşabilecek kazalardan, kulübümüz sorumlu tutulamaz.Teorik bilgiler, pratik eğitimler ile takviye edilmediği sürece yetersizdir. Lütfen dağcılık kulüplerinden, kurumlardan yada bilgili dağcılardan eğitim almadan dağa çıkmayınız.